Z ogromnym zadowoleniem mamy przyjemność poinformować, że Beata Stepanow, prezes Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej, uplasowała się na czwartym miejscu w Plebiscycie „Kobiety Medycyny”, który pod Patronem Honorowym Pani Prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej zorganizowały Portale Medyczne. Gratulujemy wszystkim laureatkom.

Tak naprawdę to sukces Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej i ludzi, z którymi współpracuję – koleżanek, kolegów, pacjentów i ich rodzin. Mam nadzieję, że przekujemy to wspólnie dla dobra całego środowiska diabetologicznego – mówi Beata Stepanow.beata stepanow

Plebiscyt wygrała dr Grażyna Rogala-Pawelczyk, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych do stycznia 2016r. W gronie laureatek znalazły się dwie pielęgniarki, co może świadczyć o postępującym procesie doceniania roli tej grupy zawodowej.

Drugie miejsce przypadło w udziale, Joannie Zabielskiej-Cieciuch – ekspert Porozumienia Zielonogórskiego, kierownik NZOZ „Przychodnia Rodzinna” w Białymstoku, a trzecie Marii Respondek-Liberskiej – prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kardiologii Prenatalnej, kierownik Zakładu Kardiologii Prenatalnej ICZMP oraz Zakładu Diagnostyki i Profilaktyki Wad Wrodzonych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Piąte miejsce zajęła Bożena Janicka – prezes Wielkopolskiego Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia, członek zarządu Kolegium Lekarzy Rodzinnych, kierownik NZOZ Poradnia Lekarska w Kazimierzu Biskupim.

Jeszcze raz słowa uznania dla wszystkich laureatek i kandydatek.

więcej – http://www.kobietymedycyny.pl